Wskazówki jak wybrać ekspres do kawy

Wskazówki, które ułatwią podjęcie decyzji w sprawie zakupu ekspresu do kawy
Wybór ekspresu do kawy powinien opierać się na gustach smakosza tego aromatycznego napoju oraz brać pod uwagę następujące aspekty:
1. Cena, koszty codziennej eksploatacji/naprawy/serwisu
2. Przeznaczenie
3. Wielofunkcyjność, wydajność
4. Design
a więc krótkie reasume
Ekspresy automatyczne przeznaczone są do codziennego użytkowania. Dlatego dobrze sprawdzą się w domu jak i biurze. Dzięki posiadaniu wbudowanej dyszy spieniają dodatkowo mleko. Mimo zaliczania do maszyn profesjonalnych są bajecznie proste w samoobsłudze. Ekspresy automatyczne posiadają wbudowane młynki, dzięki czemu kawa parzona jest ze świeżo zmielonych ziaren. Zróżnicowane pod względem wydajności, które umożliwiają przygotowanie kawy za pomocą odpowiedniego przycisku. Np. :
- Lirika Silver Plus
- Royal Professional
- Aulika Focus
Ekspresy biurowe Profesjonalne oraz półprofesjonalne ekspresy automatyczne, polecane do różnej wielkości biur, sal konferencyjnych, recepcji. Są to maszyny zróżnicowane pod względem wydajności oraz poszczególnych parametrów. Np. :

- Lirika Silver Plus

- Aulika MID

- Aulika Focus

Ekspresy gastronomiczno-usługowe należą do kategorii maszyn profesjonalnych. Wśród nich znajdują się zarówno ekspresy kolbowe, jak i automatyczne czy vendingowe o zwiększonej wydajności. Ekspresy te służą do przygotowywania doskonałej jakościowo kawy. Tej klasy maszyny idealnie sprawdzą się w miejscach o dużym spożyciu kawy, m.in. w restauracjach, hotelach, bufetach śniadaniowych, salach VIP-owskich czy na stacjach benzynowych. Ekspresy gastronomiczne umożliwiają przygotowanie kawy oraz innych napojów gorących (np. czekolady). Np. :

- Aroma Compact SE 100

- Aroma Compact SE 200

Ekspresy kolbowe – Jedno, dwukolbowe ekspresy przeznaczone są dla różnej wielkości rodzaju punktów gastronomiczno-usługowych. Idealnie wkomponują się w wystrój każdego hotelu, sali konferencyjnej. Przygotowywana przez baristę kawa jest najwyższej jakości. Ekspresy kolbowe ,w odróżnieniu od innych reklamowanych na rynku ekspresów, posiadają wbudowane dyszę pary i gorącej wody. Umożliwiają przygotowanie doskonałego espresso. Np. :
Saeco – Aroma Compact SE 100